Obezitenin hızla yayıldığını ve bizler için büyük bir sorun oluğunu hepimiz biliyoruz. Sizlere bu yazımızda ” ObeziteObezite Nedir? Obezitenin nedenleri nelerdir? ” sorularının cevaplarını vereceğiz.
 

Obezite Nedir?

 
Obezite vücuttaki yağ miktarının artmasıdır. Yetişkin bireyler obezitenin belirlenmesinde vücut kitle indeksi ölçümü kullanılmaktadır. Vücut kitle indeksi yani VKİ kilogram cinsinden vücut ağırlığının, metre cinsinden boyun karesine bölünmesi ile bulunur. VKİ sonucuna göre; 18.5 değeri altı kişiler zayıf, 18.5-25 arası kişiler normal, 25-30 arası kişiler kilolu, 30’un üstü iste obez olarak belirleniyor. Örnek verecek olursak 1.62 boyu ve 84 kiloda bulunan bir kişi VKİ = 78 (1.65)2=32kg/m2 olduğundan obezdir. Vücut yağ miktarının yanı sıra bu yağın dağılımı da oldukça önemlidir. Yağın karın etrafında toplandığında elma tipi obezite ismini veririz. Yağın kalça etrafında toplandığı obezite tipine de armut tipi diyoruz.
 

Obezitenin nedenleri nelerdir?

 
Obezite çevresel ve genetik nedenle bağlı bir kompleks sağlık sorunudur. Gereğinden fazla yemek yeme, egzersiz yapmama obezitenin oluşumunu kolaylaştırmakla beraber bazı benzer sebeplerin bazı kişilerin diğer kişilere göre daha hızlı kilo alması obezitenin gelişiminde genetik olayların rol oynadığını göstermektedir. Obezite için aslında her şey biber sebeptir. Obezite hastalığına sahip olan kişilerin büyük bir kısmında psikolojik nedenlere bağlı fazla yeme görülmüştür. Obezite 3-4 fazla kilonun kontrol altına alınmaması ile meydana gelmektir. Çünkü tam anlamıyla sürekli yuvarlanarak büyüyen bir kartopu gibidir.

Lida Türkiye
Lida Satın Al

Lida Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Lida - RSS - Google Sitemap
Lida Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden lidaa.org sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.okey indir lw6090 hapı 3 ayda zayıflatır., Zayıflamak istiyorsanız rx1 ile sağlıklı ve kalıcı zayıflamak çok kolay. megamax red honey prostat seti